Podnapilý muž střílel v Jizerské

19.04.2011 - „Jen jsem slyšel, jak nábojnice dopadly na stříšku nad vchodem do domu,“ řekl strážník, který byl při střelbě z okna panelového domu v Jizerské ulici. Z plynové pistole tu střílel podnapilý starší muž.

Hodina do konce služby zbývala strážníkům z výjezdové hlídky městské policie, když střelbu z pistole v Jizerské ulici zaslechli. V okně ve druhém patře domu číslo 4 stál starší muž a střílel z pistole. Hlídka ohlásila střelbu operačnímu města, oblékla neprůstřelné vesty a vydala se k domu.

„Strážníci vyzývali opakovaně muže, aby odložil zbraň, on však střílel dál,“ informoval o průběhu události Miloslav Lejsek z Městské police Jablonec. „Jen jsem slyšel, jak nábojnice dopadly na stříšku nad vchodem domu,“ řekl jeden ze zasahujících strážníků a dodal, že právě podle prázdných nábojnic pod oknem usoudili, že jde patrně o plynovou pistoli.

Střelce zadrželi strážníci společně se státními policisty, při zkoušce na alkohol zadržený nadýchal 2,6 promile. Nyní se bude zodpovídat z přečinu výtržnictví.

Vytvořeno 19.4.2011 14:34:23 | přečteno 3222x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load