Městská policie na Dni IZS

11.07.2011 - Městská policie nepatří mezi základní složky Integrovaného záchranného systému, ale ve své činnosti spolupracuje se všemi subjekty tohoto systému. Stalo se již tradicí, že na Den IZS, který se konal 28. června 2011 na Horním náměstí v Jablonci nad Nisou nechybělo stanoviště městských strážníků.

Návštěvníci mohli shlédnout film o činnosti městské policie, ukázku měřícího zařízení - radaru, měřícího zařízení alkoholu v dechu, pro dospělé byla připravena soutěž o nasazení botičky (TPZOV) a Dětské dopravní hřiště připravilo slalomovou dráhu pro koloběžky. O stánek MP byl z řad veřejnosti velký zájem, preventisté odměnili znalosti dětí v oblasti dopravy drobnými dárky a reflexními materiály.

Soutěže pro dospělé se zúčastnilo 6 žen a 13 mužů. Nejrychleji dokázali botičku nasadit paní Menšíková Eva v čase 27 vteřin a pan Pazdírek Vladimír v čase 20 vteřin, oba z Jablonce nad Nisou. Ceny do soutěže věnovalo oddělení analytiky a prevence a vedení MP. Strážníci se celý den rovněž věnovali dohledu nad BESIP u přechodů pro chodce na Horním náměstí a v odpoledních hodinách zajistili pořádek u přehrady v místě přistání vrtulníku záchranářů.

Den IZS 2011

28.06.2011, Horní náměstí

Stánek městské policie, foto: MP

 

Dráha koloběžky, foto: MP

 

Soutěž s botičkou, foto: MP

 

Ukázka radaru, foto: MP

 
 
Vytvořeno 11.7.2011 9:54:29 | přečteno 3153x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load