Setkání s občany - Rýnovice

Druhé setkání vedení města s jabloneckými občany proběhlo 12. dubna 2011 v jídelně rýnovické základní školy. Ačkoliv občanů nepřišlo málo, přesto bylo vidět, že se městu podařilo získat dotaci na výměnu oken a zateplení domů v ulici Na Úbočí, takže část návštěvníků z minulých setkání už měla svůj problém vyřešený.

Co však i nadále přetrvává, je nedostatek parkovacích míst, a to hlavně na sídlišti Janovská. Rozpory se objevují také s parkováním u pobočky pošty a s průjezdností touto ulicí. Zatímco ti, kteří vozí na poštu balíky by rádi ulici průjezdnou měli, zdejší obyvatelé jsou rádi, že se provoz v okolí jejich domů zklidnil.

Jeden z přítomných občanů poukázal také na architektonickou nejednotnost výstavby rodinných domků nad sídlištěm Janovská.

Bohužel, právě při tomto setkání se stala nemilá věc - já jako moderátorka setkání jsem si dělala i poznámky z dotazů a odpovědí a jak to tak bývá, když člověk dělá víc věcí na jednou, někde se stane chyba. Moje chyba je v tom, že jsem své poznámky založila nebo docela obyčejně ztratila, prostě je nemám a nemohu udělat standardní zápis, jaký znáte obvykle. A proto vás zcela nestandardně prosím vážení občané Rýnovic - omluvte mou chybu a pomozte mi. Máte-li nějaký dotaz, na nějž byste rádi znali odpověď, pošlete mi jej. Doplníme o něj tento zvláštní zápis společně s odpovědí.

Děkuji všem za pochopení. Jana Fričová, tisková mluvčí. fricova@mestojablonec.cz

Dotazy

  1. Jaké jsou plány s prostorem u rozhledny na Prosečském vrchu. Bude se tu ještě někdy stavět?
    V roce 2009 vydal stavební úřad územní rozhodnutí na stavbu turistické chaty (v místě dříve chaty Proseč). V současné době je platnost územního rozhodnutí prodloužena do března 2013. O stavební povolení nebylo doposud požádáno. Stavebníkem je firma Brilant "družstvo", Jablonec nad Nisou. Ing. Alena Nožičková, vedoucí stavebního úřadu.
  2. V ulici Pod Prosečí, v úseku od "Citroenu" kolem kynologického cvičiště, nesvítila ještě nedávno asi polovina pouličních lamp. Bylo by možné to napravit?
    Veřejné osvětlení je ve správě a vlastnictví Technických služeb Jablonec nad Nisou, s. r. o. Veškeré poruchy, hlášení apod, jdou za nimi, takže tímto tedy i tuto poruchu VO ulice Pod Prosečí nahlásím jim. K nahlášení podobné poruchy lze také využít bezplatnou, tzv. zelenou linku města. Bc. Pavel Kozák, vedoucí oddělení správy komunikací.
  3. Jezdím několikrát denně ulicí Želivského a hlavně v poslední době se stává, že u firmy AKT Čechy parkují kamiony, které asi čekají na vyložení, na kraji ulice Želivského. Dvě auta se potom nevyhnou, je tu navíc i odbočka do ulice U Hřiště - místo se stává dosti nepřehledným a hlavně špatně průjezdným.
    Bude zodpovězeno.
Vytvořeno 7.6.2011 13:58:36 | přečteno 3294x | Petr Vitvar
Štítky: setkání s občany
 
load