Pejskaři dostali od strážníků první pokuty

02.03.2011 - Již v únoru varovala Městská policie v Jablonci nad Nisou, že přitvrdí kontroly, zda majitelů psů po svých svěřencích na procházkách uklízí nebo ne. Vedení městské policie prohlásilo, že už nebude pouze domlouvat, ale pokutovat.

První finanční postihy přinesla kontrola městské policie 1. března v okolí přehradní nádrže Mšeno. „V souladu s naším prohlášením se strážníci zaměřili na majitele, kteří své svěřence venčí v rozporu s obecně závaznou vyhláškou a zákonem o přestupcích,“ konstatoval ředitel Městské policie Jablonec nad Nisou Jiří Rulc.

Tři dvoučlenné hlídky v úterý kontrolovaly v okolí přehrady, jak se lidé starají o exkrementy, které po jejich psech na březích přehrady zůstávají. Podle slov ředitele Rulce hlídky udělily osm pokut, avšak stále ještě symbolických, neboť se pohybovaly v rozmezí sto až dvě stě korun.

„Výborně se osvědčil i nový kamerový dohlížecí systém, jehož prostřednictvím operátor monitoroval dění v této lokalitě a jednotlivým hlídkám předával zjištěné přestupky. Ani jeden z přistižených přestupců neodešel bez pokuty,“ vysvětlil Rulc.

Městský kamerový a dohlížecí systém tak výrazně pomůže tomu, aby majitelé své psy neuvazovali na vodítko pouze v případě, že zahlédnou uniformu a neignorovali obecně závaznou vyhlášku. „V podobných kontrolách budeme pokračovat i nadále, a to i v ostatních městských lokalitách,“ uzavírá ředitel MP Jiří Rulc.

Vytvořeno 2.3.2011 17:21:01 | přečteno 3112x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load