Ostré měření rychlosti v obci už probíhá

30.03.2011 - Zvýšený dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu chystá Městská policie Jablonec nad Nisou od 1. dubna. Ostré měření rychlosti vozidel v obci zahájila MP už v březnu.

„Měření rychlosti je zatím soustředěné na vytipované komunikace ve spolupráci s Policií České republiky, a to v ulicích Podhorská, Mánesova a v centru města,“ říká ředitel MP Jablonec nad Nisou Jiří Rulc, který dodává, že už první měření přinesla pozitivní výsledky: „Většina řidičů stanovenou rychlost dodržuje, padesátikilometrový limit v obci jich překročilo jen minimum.“

Podstatně jiná je však podle Rulcových slov situace v pěší zóně, kde je rychlost stanovená na 20 km/h. „Tady hned během prvních kontrolních měření dostalo pět řidičů tisícikorunovou pokutu a přijdou o body z bodového systému,“ uvádí ředitel MP.

Pokud řidič překročí v pěší zóně stanovenou rychlost do dvaceti kilometrů za hodinu, zaplatí pevně stanovenou pokutu ve výši 1 000 Kč a přijde o dva body. Při vyšším překročení je pochopitelně pokuta a sankce vyšší. Poslední navrhovaná úprava zákona O provozu na pozemních komunikacích s platností od poloviny roku 2011 počítá se zrušením povinnosti městské policie umístit v měřeném úseku informativní značky.

Vytvořeno 30.3.2011 14:17:04 | přečteno 3452x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load