Děti jsou připravené na dopravní a životní situace z rodin i školek

30.03.2011 - Celkem 1245 předškoláků z jabloneckých mateřských škol prošlo přednáškou zaměřenou na prevenci kriminality. Preventisté městské policie se shodli, že děti jsou už hodně poučené z domova, ale i z mateřských škol o tom, jak se mají chovat v dopravních i životních situacích chovat.

„Cyklus preventivních přednášek skončil v březnu. Využívali jsme při nich ilustrační prezentaci nazvanou Příhody želvíka Toníka a Příhody medvídka pandy Fandy, kterou vytvořili pracovníci prevence městské policie a dětského dopravního hřiště. Jejím prostřednictvím se děti seznamují s nástrahami, s možnostmi, jak reagovat na oslovení cizím člověkem, a učí se správným návykům v dopravní výchově,“ říká Miloslav Lejsek z jablonecké městské policie.

Trojice preventistů - Miloslav Lejsek, Ivana Bohuslavová a Josef Penz - se při závěrečném hodnocení shodla, že příprava dětí v rodinách, ale především v samotných mateřských školách je velmi dobrá. „Děti se snáze orientují v modelových situacích, dokáží bez ostychu nebo trémy spolupracovat s uniformovaným policistou, znají například adresu svého bydliště či vědí co dělat při nálezu nebezpečného injekčního materiálu,“ konstatuje Lejsek a dodává, že si děti v rámci přednášky vyzkouší formou hry také práci městských policistů při zastavování vozidel.

Vytvořeno 30.3.2011 14:45:28 | přečteno 2788x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load