V prosinci měla městská policie napilno

28.12.2010 - Některé prosincové případy městské policie

Alkohol u mladistvých

Alkoholovým opojením na sebe připoutal pozornost městských strážníků nezletilý mladík. Krátce po deváté hodině večer jej 17.12.2010 na Dolním náměstí v Jablonci nad Nisou kontrolovala hlídka strážníků. Vzhledem ke skutečnosti, že z mladíka byl silně cítit alkohol a jeho hlasitý projev vzbuzoval veřejné pohoršení, přistoupila hlídka MP orientační zkoušce. Ještě neplnoletý mladík nadýchal 2,38 promile alkoholu v dechu.

Strážníci podnapilého muže předali přivolané matce na služebně městské policie. O celé věci bylo informováno Odd. sociálně právní ochrany dětí a vše bude mít ještě dohru před Odd. přestupků MěÚ. O dva dny později se strážníci zabývali opět obdobným případem s tím rozdílem, že teprve třináctiletý mladík nadýchal 1,25 promile alkoholu v dechu.

Strážníci zadrželi pachatele vloupání

Dne 22.12.2010 v odpoledních hodinách oznámil všímavý občan na tísňovou linku 156 městským strážníkům, že v ulici Široká v Jablonci nad Nisou rozbíjejí nějací mladíci okna u chatiček. Hlídky městské policie okamžitě vyjely na místo a opravdu v jedné z chat zadržely tři osoby, které se po rozbití skleněné výplně okna vloupali dovnitř. Jednalo se o známé muže ve věku 25, 28 a 33 let, kteří již v minulosti měli opakovaně problémy se zákonem. Zadržené pachatele si na místě převzala hlídka PČR k dalšímu šetření.

Podnapilý násilník skončil v policejních poutech

Dva dny před vánocemi se rozhodl podnapilý občan Jablonce nad Nisou řešit dopravní situaci po svém. V ulici Svatopluka Čecha ve večerních hodinách tento výtečník zjistil, že na vyházeném místě k parkování, které jak posléze tvrdil udržuje on sám, zaparkovala své vozidlo nějaká žena. Zřejmě tedy podlehl dojmu, že vyházené místo je jeho a situaci začal řešit způsobem, že na zaparkované cizí vozidlo začal házet z domu nejprve sníh, dále květináč a nakonec i truhlík na kytky.

Majitelka uvedeného vozidla tedy nelenila a na místo přivolala telefonicky hlídku městské policie. Po jejím příjezdu se k poškozenému vozidlu dostavil i značně podnapilý aktér sporu. Po prokázání totožnosti však tento muž začal slovně urážet nejen majitelku auta, ale nakonec se pustil i do strážníků samotných. Nezůstalo však jen u urážek a vyhrožování násilím, nakonec se ve svém stavu rozhodl fyzicky napadnout jednoho strážníka. Při pokusu strážce zákona povalit na zem mu utrhl rukáv služebního stejnokroje, dál už hlídka městské policie na nic nečekala a muž skončil v policejních poutech.

Dále na místo přijela přivolaná hlídka Policie ČR, násilníkovi naměřila orientační zkouškou 1,8 promile alkoholu v dechu a za asistence strážníků si muže převezla na obvodní oddělení Policie ČR v ulici 5. Května, Jablonec nad Nisou.

Vytvořeno 24.2.2011 14:21:33 | přečteno 2341x | Petr Vitvar
load