Novinka ve způsobu placení parkovného v Jablonci

Tisková zpráva 09. 04. 2010

V rámci projektu Regenerace bývalé požární zbrojnice a modernizace kamerového a dohlížecího systému, který je dotován prostředky z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod, bude zavedena novinka v systému placení parkovného. To bude možné platit prostřednictvím SMS.

Zkušební tříměsíční provoz na Horním náměstí schválili včera na svém jednání jablonečtí radní. Společně s provozem schválili i nový tarif. Ten se sice ze současných deseti korun za 1 hodinu zvyšuje o tři, ale v těchto třech korunách, které poplynou operátorovi, se skrývá další služba klientovi parkoviště. Systém totiž umožňuje nejen placení, ale i operativní kontrolu správné úhrady parkování.

Podstata a dobrá služba občanům spočívá v tom, že klient zaparkuje svůj vůz, na číslo telefonu uvedené na parkovacím automatu pošle sms, která bude obsahovat SPZ jeho vozu. Do dvaceti sekund obdrží potvrzení o zaplaceném parkovném společně s informací o částce, čase, do kdy platí uhrazené parkovné, o parkovací zóně a SPZ vozidla. Před skončením zaplacené parkovací doby dostane klient SMS nabízející možnost prodloužení parkovného.

Kontrolovat parkovné bude městská policie s mobilními terminály prostřednictvím serveru Memphis, který je on-line připojen na systém uchovávající informace o platbách. Policista zadá SPZ s lokalitou parkoviště a objeví se mu číslo tiketu s platností zaplaceno ANO/NE, parkovací zónou a datem včetně času, do kdy je lístek platný.

Ačkoliv bude možné platit parkovné prostřednictvím SMS, bude samozřejmě zachován i systém parkovacích automatů a plateb v hotovosti za původní cenu. Ovšem bez nadstandardních služeb upozorňujících na končící dobu zaplaceného parkování. O přesném datu zahájení zkušebního provozu budeme včas informovat.

Logo - Regionální operační program NUTS II SeverovýchodLogo - EU - ivestice do vaší budoucnosti

Vytvořeno 9.4.2010 14:27:00 | přečteno 2607x | Petr Vitvar
load