Národnost je nám lhostejná, chceme bydlet se slušnými lidmi

Tisková zpráva 02. 06. 2010

Spolužití s jinými etniky a zvláště jejich adaptabilita na nové prostředí a soužití se sousedy - to byl největší problém, kteří chtěli řešit občané na posledním ze série setkání se starostou. To se tentokrát odehrálo v jídelně Základní školy v Pasířské ulici na Žižkově Vrchu.

Obyvatelé domu v ulici na Vršku 10 měli dva zásadní problémy. Jedním z nich je naprosto nevyhovující, ba přímo havarijní stav jejich oken a výtahu, tím druhým noví obyvatelé jejich domu.

Zatímco problémy týkající se oprav domu možná budou mít v brzké době uspokojivé řešení v podobě dodatečného zařazení do plánu IPRM Žižkův vrch a okolí a s tím i možnost získat dotační titul na zateplení, výměnu oken a opravu výtahu, sousedské problémy budou složitější. Protože se sem v poslední době nastěhovalo více rómských rodin, začali zde intenzivně pracovat dva terénní pracovníci a kurátoři z oddělení sociálně právní ochrany dětí. Svou pozornost sem také více zaměří místní okrskář Bronislav Novák, aby tak přispěl ke zklidnění situace.

Předmětem diskuze byly také nové parkovací možnosti. Těm se však budou věnovat ještě veřejná projednávání projektů řešících veřejná prostranství v rámci IPRM Žižkův Vrch a okolí. To nejbližší se odehraje ve středu 16. června od 18 hodin v jídelně gymnázia U Balvanu a týkat se bude parkování, komunikací a chodníků v lokalitě Nová Pasířská. Další, týkající se okolí konečné autobusu MHD, je v plánu na podzim.

Další informace

Vytvořeno 2.6.2010 14:57:08 | přečteno 2397x | Petr Vitvar
load