Začíná příprava sportovních her mládeže partnerských měst Jablonec nad Nisou 2009

Tisková zpráva 31. 10. 2008

Organizační schůzka zástupců z partnerských měst, obrázek se otevře v novém okněV Jablonci nad Nisou se včera (30. října 2008) uskutečnila první organizační schůzka týkající se příprav na letní sportovní hry, které se budou příští rok konat v Jablonci nad Nisou. Organizátoři z Jablonce, Bautzenu a Jelení Góry navštívili i všechna jablonecká sportoviště, kde se bude v létě soutěžit.

Mezinárodní sportovní hry mládeže se blíží. Jedná se o tradiční sportovní akci čtyř partnerských měst: Jelení Góry, Bautzenu, Heidelbergu a Jablonce nad Nisou. Každý rok v červnu se mladí sportovci ze tří států sejdou v jednom z měst, aby poměřili své síly ve vypsaných sportech a disciplínách. „Příští rok bude hostitelem Jablonec nad Nisou. Přes 200 dětí tu bude v termínu 19. - 21. června 2009 zápasit ve fotbalu, basketbalu, volejbalu a házené“, vysvětlit tajemník Okresního svazu tělovýchovy v Jablonci nad Nisou, František Popr.

Přípravy na sportovní akci, kterou společně organizují město Jablonec nad Nisou, Okresní svaz tělovýchovy v Jablonci nad Nisou a dále jednotlivé sportovní kluby a oddíly, začaly již v létě 2008. „V červenci 2008 jsme vypracovali projekt s názvem Sportovní hry mládeže partnerských měst 2009 a zažádali o finanční dotaci u EU. Koncem září jsme obdrželi dopis o přidělení dotace ve výši 336 000 Kč“, sdělila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací Městského úřadu Jablonec nad Nisou.

Přestože celá akce potrvá pouhé tři dny, je důležité vše důkladně připravit. V Jablonci se proto sešel místní organizační výbor se zástupci z Bautzenu a Jelení Gory, aby projednal detaily sportovních her. Skupina si prohlédla i všechna sportoviště, na kterých by měla sportovní klání v červnu 2009 probíhat: fotbalové hřiště ve Mšeně (fotbal), venkovní hřiště v Jabloneckých pasekách (házená) a Městskou halu (volejbal, basketbal). Kvalitu těchto zařízení hodnotili zahraniční zástupci velmi kladně. Nabídka sportoviště pak zaujala zvláště organizátory z německého Budyšína, kde se nyní uvažuje o výstavbě nové sportovní haly.

Logo EU, obrázek se otevře v novém okněLogo czpl cíl 3, obrázek se otevře v novém okněLogo Euroregion Nisa, obrázek se otevře v novém okně

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa
Překračujeme hranice

Vytvořeno 31.10.2008 10:58:32 | přečteno 2470x | Petr Vitvar
load