Czech Point na radnici

Tisková zpráva 11. 01. 2008

CzechpointOd pondělí 14. ledna 2008 mohou občané získat na vnitřním informačním středisku v budově radnice v rámci nové služby Czech POINT výpisy z obchodního a živnostenského rejstříku, z katastru nemovitostí a z rejstříku trestů.

Otevřeno bude každý pracovní den od 8 do 17 hodin. Pouze v případě žádosti o výpis z rejstříku trestů je třeba prokázat svoji totožnost platným občanským průkazem nebo cestovním dokladem.

Pokud žadatel přesně ví, co konkrétně potřebuje, např. zná IČO hledané právnické osoby, číslo pozemkové parcely nebo číslo popisné nemovitosti, je vydání ověřeného výstupu z veřejných registrů otázkou několika málo minut.

V rámci systému Czech POINT mohou občané získat výpis z katastru nemovitostí také na stavebním úřadě, matrika pak vydává výpis z rejstříku trestů. Od pondělí tak podnikatel bude mít dvě možnosti, jak získat výpis z živnostenského rejstříku. Pokud mu stačí doklad, který je už nyní vydáván na živnostenském úřadě, čili výpis z veřejné části živnostenského rejstříku, pak jej stejně jako dosud získá na tomto pracovišti za 15 korun. V případě, že však chce mít úřední listinu opatřenou kulatým razítkem a s doložkou, pak je pro něj řešením vnitřní informační středisko, kde požádá o výpis v rámci služby Czech POINT, za níž však zaplatí sto korun českých.

Služby jsou zpoplatněné všechny - kromě výpisu z rejstříku trestů, kde klient zaplatí padesát, je účtováno sto korun. Všechna místa budou od dnešního odpoledne viditelně označena nálepkou s logem služby. Ve vnitřním informačním středisku bude navíc i podrobný návod.

Vytvořeno 21.1.2008 11:03:29 | přečteno 2644x | Petr Vitvar
load