Brazilská delegace na jednání zastupitelstva

Tisková zpráva 28. 03. 2008

V rámci jednání jabloneckých zastupitelů předstoupili se svým příspěvkem také zástupci delegace ze spřáteleného brazilského města Nova Petrópolis. Vedoucí odboru kultury brazilského úřadu, Lorena Seger Maldaner konstatovala, že pro občany jejich města je toto přátelství velmi důležité, protože mnoho z nich přišlo právě z tohoto regionu.

„Já jako reprezentant města, zastupující v Jablonci starostu Nova Petrópolis, bych chtěla potvrdit rozvoj našich vztahů na poli kulturním, posléze turistickém a nakonec i ekonomickém, konstatovala L. Seger Maldaner.

Folklórní soubor Nisanka se při svém loňském letním pobytu v Brazílii účastnil 35. folklórního festivalu, jenž je jedním z největších události ve spřáteleném jihoamerickém městě. „Už jsme zahájili jednání o dalších kulturních akcích a snažíme se zahájit realizaci projektu v oblasti vzdělávání,“ prohlásila vedoucí odboru kultury brazilského městského úřadu. Na dotvrzení tohoto faktu zkonstatovala, že někteří obyvatelé Nova Petrópolis se začali učit češtině, aby se prý mohli domluvit v zemi svých předků.

Na dotaz, jaké má brazilská delegace představy o kulturní výměně, paní Lorena odpověděla, že právě Nova Petrópolis je jedním z hlavních turistických míst Brazílie. „Zjistili jsme však, že i Jablonecko má hodně co nabídnout. My chceme propagovat váš region nejen v našem městě, ale i v okolí. Rádi bychom představili Jablonec nejen jako možnost návštěvy jednotlivých konkrétních míst, ale v souvislosti s našimi historickými kořeny,“ vysvětlila členka brazilské delegace.
Vytvořeno 28.3.2008 13:15:05 | přečteno 1838x | Petr Vitvar
load