Cena MOSTY 2006

Tisková zpráva 28. 02. 2007

Cena Mosty 2006V úterý 27. února odpoledne převzal starosta Jablonce nad Nisou Mgr. Petr Tulpa na 4. ročníku slavnostního předání ceny Národní rady osob se zdravotním postižením ČR MOSTY 2006 v Hradci Králové diplom, za vybudování Spolkového domu pro neziskové organizace a tím umožnění činnosti i specifickým organizacím osob se zdravotním postižením.

Celá akce se konala pod záštitou manželky prezidenta paní Livie Klausové, záštitu převzal také hejtman Královéhradeckého kraje Pavel Bradík a přítomen byl předseda NRZP ČR Václav Krása. Paní Livie Klausová se při setkání se zástupci nominovaných subjektů zajímala o jednotlivé projekty, ocenila jejich práci a vyslovila obdiv a úctu k jejich činnosti.

Smyslem udílení ceny je ocenit akt, projekt nebo čin, který významným způsobem zlepšuje postavení občanů se zdravotním postižením, podpora vzniku nových projektů i snaha o zapojení širší veřejnosti..

Letos bylo zasláno 92 návrhů, ze kterých předsednictvo vybralo v každé ze tří kategorií pět nominací, z těch následně hodnotící výbor zvolil vítěze. Město Jablonec nad Nisou bylo spolu s dalšími 16 subjekty navrženo na cenu v I. kategorii - instituce veřejné správy. Přesto, že hlavní cenu Mosty 2006 nakonec získala Policie ČR, Správa hl. města Prahy za vybudovaný systém komunikace policie s neslyšícími v krizových situacích, umístění Jablonce nad Nisou v pětici nominovaných je úspěch. Nápad vybudovat Spolkový dům a jeho realizace vznikl ještě za bývalého vedení města. Pro současné vedení je to závazek v započatém díle pokračovat. Cenu MOSTY 2006 pro nestátní subjekt ve druhé kategorii si odnesl zástupce Vinařství galant - Dobrá adresa, s.r.o. za sympatický nápad označit etikety kolekce vín Braillovým písmem. Ve třetí kategorii - Zvláštní cena, byla cena udělena ing. Janě Hrdé, ze mimořádný přínos pro hnutí osob se zdravotním postižením v oblasti osobní asistence a standardů kvality sociálních služeb.

V kulturním programu vystoupil Ladislav Kerndl, chlapecký pěvecký soubor Boni Pueri a soubor The Tap Tap Jedličkova ústavu. Celou akci moderoval Jakub Železný.

Mosty 2006

Setkání paní Livií Klausovou

 

Setkání zástupců nominovaných projektů

 

paní Livie Klausová

 

Předání diplomu

 

Pěvecký sbor Boni Pueri

 
 
Vytvořeno 28.2.2007 14:20:48 | přečteno 2444x | Petr Vitvar