Lidé mohou na úřadě zaplatit platební kartou

Tisková zpráva 01. 09. 2006

Městský úřad v Jablonci nad Nisou zavádí pro občany novou službu, a to možnost bezhotovostního placení prostřednictvím platebních karet. Provoz platebních terminálů, které poskytla Komerční Banka a.s., začíná dne 1. září 2006.

Občanům budou k dispozici tři platební terminály, dva v budově radnice (ve vnitřním informačním středisku a v hlavní pokladně v 3. patře radnice) a jeden v budově Komenského 8 (pokladna v přízemí). Bezhotovostní platební styk lze realizovat pomocí platebních karet MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro, VISA a VISA Electron, American Express, JCB a Diners Club.

Lidem vedle vyšší bezpečnosti tato služba přináší i finanční úspory bankovních poplatků za výběr hotovosti. Platební kartou mohou občané zaplatit veškeré místní poplatky (např. za psa, z ubytovací kapacity, z rekreačního pobytu, za užívání veškerého prostranství) i správní poplatky (za vydání občanského průkazu, řidičského průkazu, cestovního dokladu, živnostenského listu, stavebního povolení, atd.), ale i například nájemné z pozemku nebo pokutu. V plánu je pořízení i mobilního platebního terminálu pro městskou policii.

Vytvořeno 1.9.2006 11:58:48 | přečteno 2446x | Petr Vitvar