Zimní údržba o uplynulém víkendu

Tisková zpráva 13. 02. 2006

Odklízení sněhu, obrázek se otevře v novém okněTechnické služby Jablonec nad Nisou se s likvidací sněhových přívalů nezastavily ani během víkendu. Kromě protahování všech komunikací, které mají ve své správě, se Technické služby zaměřily dále na odvážení sněhu a čištění přechodů pro chodce, zastávek MHD a rozhledových polí křižovatek. Pouze s vypětím všech sil se podařilo Technickým službám odvrátit vyhlášení kalamitního opatření, které hrozilo již v pátek. Vyhlášení kalamity by přineslo nepříjemnosti pro mnoho občanů, protože by znamenalo, že na určitou omezenou dobu by se úklid zaměřil především na hlavní a významné komunikace. Operační štáb zimní údržby se proto rozhodl vyhlásit kalamitní opatření pouze v nejzazší situaci. Pokud počasí nepřinese husté a dlouhotrvající sněžení, jako tomu bylo minulý týden, bude možné pokračovat v zimní údržbě podle běžného plánu.

Odstraňování sněhu z přechodů pro chodce, zastávek MHD a křižovatek:

Během dvou víkendových dní se podařilo vyčistit zastávky a přechody od Horního náměstí směrem do Mšena až k Silce. Dále v oblasti ulice Mánesova, směrem do Vysoké a Podzimní. Třetí oblastí byl Žižkův vrch a ulice Ještědská, Vodní, Liberecká, Polní až ke hřbitovu.

Dnes se pokračuje v oblasti Mšena a také Šumavy od ABB Elektro-Praga, přes ulici U Přehrady až do Rýnovické. Technika se dále zaměří na Vrkoslavice a Kokonín.

Situaci komplikovala skutečnost, že v noci ze soboty na neděli se rozbila nová fréza, která byla před letošní zimou nakoupena a při odstraňování sněhu byla silným pomocníkem. Fréza byla okamžitě odvezena k dodavateli na opravu a Technické služby doufají, že se do prací zapojí již dnes v noci.

Shazování sněhu ze zastávek MHD:

Od dnešního dne se pracovníci najatí TSJ soustředí i na odhazování sněhu ze střech zastávek MHD po celém městě. Doprovází je výsuvná plošina, se kterou se na střechy zastávek pracovníci dostanou.

Čištění parkovišť:

V noci se technické služby zaměřují na čištění parkovišť a parkovacích stání. Z parkovišť na sídlištích, kde stojí zaparkovaná auta, odváží sníh technické služby v den, který je 7 dní předem označen dopravní značkou a informací, kdy bude čištění prováděno. Vyzýváme opakovaně všechny řidiče, aby tento termín respektovali a na krátký čas (několik hodin) auto přeparkovali. Díky tomu bude parkoviště řádně vyčištěné od sněhu a parkování bude pak pro řidiče snazší, nehledě na fakt, že se na jedno místo vejde více aut. V opačném případě hrozí řidičům odtažení vozidla.

Vytvořeno 13.2.2006 12:16:39 | přečteno 2925x | Petr Vitvar
load