Stav budovy MŠ Pasířská

Tisková zpráva 14. 02. 2006

Včera (13.2.) prováděly členky hasičského záchranného sboru kontrolu v některých objektech. Na základě těchto kontrol vydala HZS LK tiskovou zprávu, ve které je zmíněna Mateřská škola Pasířská.

K této věci uvádíme následující informace:

Kontroly na všech školských objektech v majetku města i shazování sněhu a rampouchů ze střech provádí oddělení hospodářské správy průběžně po celou zimu. (Tak, jako každý rok). Letos samozřejmě častěji kvůli možnému zvýšenému zatížení sněhem.

Střecha na MŠ v Pasířské ulici je panelová (dvouplášťová) a podle odborníků nebezpečí nehrozí. Přesto se i z této střechy odhrnuje sníh a pro jistotu místo dnes navštívil statik.

Výtah z předběžného vyjádření statika ke stavu budov MŠ Pasířská 14.2.2006, 13:00 hod

Statik provedl vizuální kontrolu objektů MŠ Pasířská. Byly zjištěny vady a poruchy charakteristické pro tento typ výstavby. Nejpodstatnější z těchto poruch jsou již řešeny statickým posudkem statika z ledna 2006.

Žádné ze zjištěných vad a poruch nejsou havarijní a nemají bezprostřední souvislost s tíhou sněhu střechy. Poruchy související s nadměrnou vrstvou sněhové pokrývky zjištěny nebyly.

Při místním šetření statika byla část sněhu ze střech již odstraněna a sníh byl ze střech shazován i v průběhu místního šetření.

Na základě výše uvedeného statik prohlašuje, že soubor objektů MŠ lze bez nebezpečí využívat.

Vytvořeno 14.2.2006 13:39:19 | přečteno 2984x | Petr Vitvar
load