Rekonstrukce dalších škol dospěly do konce

Tisková zpráva 11. 10. 2006

Dnes se otevírají další ukončené rekonstrukce školských budov v Jablonci nad Nisou. Novou fasádu mají základní školy v ulicích Pivovarská a Rychnovská, nové sociální zařízení využívá škola Na Šumavě. Všechny tři stavby byly součástí letošních oprav ve školách. Práce probíhaly především v letních měsících. Město Jablonec nad Nisou vyčlenilo na opravy základních a mateřských škol v letošním roce částku 65 milionu korun. Na některé z těchto investičních akcí město získalo dotaci v celkové výši 2 miliony korun z projektu Evropské investiční banky (EIB), na rekonstrukci školy v Mozartově ulici i ze státního rozpočtu (viz zprávu z 3.10.)

ZŠ Na Šumavě - rekonstrukce sociálních zařízení

Investor:

Město Jablonec nad Nisou

Hlavní dodavatel:

ARINT v.o.s. Jablonec nad Nisou

Celkové náklady:

1.491.249 Kč (včetně dotace z projektu EIB, přibližně 5%)

Termín zahájení a ukončení:

1.7.2006 - 25.8.2006

Jedná se o kompletní rekonstrukci sociálních zařízení chlapeckých ve dvou patrech pavilonu B a rekonstrukci sociálních zařízení dívek a chlapců v pavilonu C. Při rekonstrukci byly vybourány stávající příčky, okopány obklady a omítky, vybourány dlažby včetně rozvodů a zařizovacích předmětů. Byly provedeny nové příčky, osazeny zárubně, rozvody vody, kanalizace a elektro. Následovalo provedení omítek, položení nových obkladů, dlažeb a sociálních zařízení. Součástí rekonstrukce jsou i nové malby a nátěry.

ZŠ Pivovarská - dokončení rekonstrukce fasády školní jídelny

Investor:

Město Jablonec nad Nisou

Hlavní dodavatel:

UNITIP s.r.o.

Celkové náklady:

1.126.000 Kč (včetně dotace z projektu EIB, přibližně 5%)

Termín zahájení a ukončení:

15.6.2006 -13.9.2006

Druhá etapa opravy fasády na budově školní jídelny zahrnovala osekání fasády, výměnu oken a aplikaci nové štukové fasády. Součástí rekonstrukce byly i další práce: sanační omítka soklů, klempířské práce z mědi, nátěr fasády, odvodnění zdiva kuchyně školní jídelny, opravy sanačních omítek ve školní jídelně, venkovní odvětrání zdiva z nopové folie ukončená lištou (školní kuchyň), a topné kabely ve žlabech a svodech školní kuchyně.

ZŠ Rychnovská - II. etapa rekonstrukce fasády

Investor:

Město Jablonec nad Nisou

Hlavní dodavatel:

Marie Bořilová - STAVEO

Celkové náklady:

1.392.400 Kč (včetně dotace z projektu EIB, přibližně 5%)

Termín zahájení a ukončení:

1.7.2006 - 17.8.2006

Na této škole proběhla II. etapa opravy zdobné secesní fasády, včetně opravy tesařských, klempířských a kamenických prvků. Bylo provedeno zaizolování balkónu s předlážděním ze slynutých dlaždic, venkovní rozvody byly vetknuty do fasády, a změnu doznalo i venkovní osvětlení u zadního vchodu.

Znak ČRZnak JablonceVlajka EU

Vytvořeno 11.10.2006 8:56:41 | přečteno 4234x | Petr Vitvar