Úřad upozorňuje na povinnosti firem třídit odpady

Tisková zpráva 16. 01. 2006

Kontejnery na tříděný odpad, obrázek se otevře v novém okněMěstský úřad Jablonec nad Nisou upozorňuje všechny organizace a firmy na povinnost třídit veškerý vzniklý odpad dle jednotlivých druhů katalogových čísel, např. sklo, papír, PET lahve, plasty, železo, nebezpečný odpad dle jednotlivých složek, směsný komunální odpad aj. Pro ukládání těchto surovin je možné objednat kontejnery od svozové firmy či odpad třídit do pytlů, které podnikatelé též zakoupí u firmy, odvážející odpad. Každá firma má ze zákona o odpadech (č. 185/2001 Sb.) povinnost třídit odpady.

Důležité upozornění!

Kontejnery na tříděný odpad, které jsou umístěné na veřejných stanovištích ve městě Jablonci nad Nisou nejsou určeny pro podnikatele nýbrž pouze pro občany.

Upozornění řidičům - neparkujete před kontejnery, hrozí vám odtah vozidla

V poslední době se stává, že kontejnery na komunální či tříděný odpad nebyly vyvezeny kvůli nesprávně zaparkovaným automobilů. Posádka se pak musí (často i několikrát) vracet na stejné místo a pokouší se vyvézt kontejnery, což stojí nemalé peníze i čas. Z tohoto důvodu byla přijata opatření ve spolupráci s Městskou policií Jablonec nad Nisou, s tím, že vozidlo nesprávně zaparkované u kontejnerů bude operativně odtaženo či opatřeno botičkou. Problematická stanoviště se budou osazovat nově značkami zákaz stání či zastavení. Městská policie bude pravidelně objíždět a kontrolovat stanoviště tak, aby mohl probíhat svoz komunálního i tříděného odpadu.

Další informace

Vytvořeno 16.1.2006 13:50:31 | přečteno 7723x | Petr Vitvar
load