Úřad připravuje vydávání pasů s biometrickými údaj

Tisková zpráva 16. 01. 2006

Během 1. pololetí roku 2006 dojde na oddělení městského úřadu, které vydává cestovní doklady, k vybudování dvou zcela nových pracovišť na příjem žádostí o vydání cestovních dokladů. Přibližně od poloviny roku totiž budou nové cestovní doklady opatřeny tzv. biometrickými údaji, uloženými v čipu, jež bude součástí nového pasu. Vzhledem k tomu, že do doby přechodu na nové pasy musí oddělení zajišťovat agendu současnou, bude v sezóně, pravděpodobně v srpnu, nezbytná zhruba týdenní odstávka. V této době nebude možné vyhotovit žádné pasy.

Jablonecký městský úřad proto vyzývá všechny občany, kterým končí platnost cestovního dokladu, aby využili možnosti požádat o nový pas v předstihu. Ušetří se tak dlouhých čekacích dob, které jsou na těchto přepážkách v sezóně obvyklé. Na návštěvu městského úřadu pro žádost o vydání cestovního dokladu se lidé mohou objednat pomocí sms (přesný návod najdou lidé v lednovém čísle Jabloneckého měsíčníku nebo na internetu).

Cestovní doklady vydávané v současné době:

  • pas se strojově čitelnou zónou - platnost dokladu 10 let, lhůta pro vydání: 30 dní, správní poplatek 200 Kč (u dětí do 15 let 50 Kč a platnost 5 let)
  • pas bez strojově čitelné zóny - platnost dokladu 1 rok, lhůta pro vydání: většinou do následujícího úředního dne, správní poplatek 600 Kč

Cestovní doklady, které se budou vydávat po změně, pravděpodobně od září 2006:

  • pas se strojově čitelnou zónu opatřený čipem s biometrickými údaji - platnost dokladu 10 let, lhůta pro vydání: 30 dní, správní poplatek 200 Kč ( děti do 5 let pouze pasy bez strojově čitelné zóny na 5 let a poplatek 50 Kč, dětí od 5 do 15 let pas s biometrickými údaji, platnost 5 let, poplatek 50 Kč)
  • pas bez strojově čitelné zóny - v návrhu je platnost dokladu zkrácena jen na 6 měsíců, lhůta pro vydání: většinou do následujícího úředního dne, v návrhu je zvýšení správního poplatku na 1500 Kč
Vytvořeno 16.1.2006 13:50:11 | přečteno 4710x | Petr Vitvar
load