Nový systém na dopravně správních agendách

Tisková zpráva 12. 07. 2006

Již druhý týden se musí lidé, kteří míří na oddělení dopravně správních agend, ozbrojit trpělivostí. Průměrná délka vyřízení žádosti jednoho klienta se kvůli novému celorepublikovému systému prodloužila o několik minut. Na vinně je software a nový způsob zadávání údajů do celorepublikového registru. Bohužel jde o důvody, které nelze ze strany obsluhujících pracovníků ovlivnit. Zatímco například ve středu 5.6. byla na přepážkách dopravně správních agend v Jablonci nad Nisou průměrná čekací doba 16 minut, dnes (12.7. středa) je to 1 hodina 36 minut. Dnes ve 14 hodin odpoledne byl stav takový, že od rána bylo obslouženo 71 klientů, přičemž na vyřízení svých věcí čekalo v tu chvíli dalších 28.

Jedním z důvodů silného náporu je však i to, že spousta řidičů nemá v pořádku své doklady, vyčkávali do poslední chvíle a až novela silničního zákona je donutila zamířit na úřad. Oddělení dopravně správních agend ale navštěvují také řidiči, kteří mají v úmyslu krátkodobě v zahraničí řídit motorové vozidlo. Pro mimoevropské státy je jediným řešením vystavení jednoho ze dvou typů mezinárodního řidičského průkazu. Naopak v Evropské unii i ve většině zemí Evropy (kromě Albánie, Řecka a Turecka), by měl být dle platných mezinárodních úmluv (v kombinaci s platným cestovním dokladem) v současné době bez problémů rovněž akceptován řidičský průkaz tuzemský.

Městský úřad proto prosí své klienty o pochopení a trpělivost. Aby se čekací doba při letním náporu co nejvíce snížila, žádá úřad ty občany, kteří mohou, aby vyřízení svých záležitostí odložili pokud možno na dobu pozdější.

Vytvořeno 13.7.2006 10:04:07 | přečteno 2525x | Petr Vitvar