Na jablonecké přehradě si lidé užívají léto

Tisková zpráva 17. 07. 2006

Přehrada Mšeno, obrázek se otevře v novém okněJablonecká přehrada zažívá opravdový letní nápor návštěvníků, a to díky skvělému počasí a zatím velmi kvalitní čisté vodě. Tomu je samozřejmě uzpůsoben režim úklidu, vyvážení odpadků i kontrol ze strany pracovníků městského úřadu a strážníků městské policie. Právě strážníci policie se na cyklistickém kole pohybují v okolí přehrady denně vždy po celou dobu. V těchto dnech například městská policie zasahovala u Tajvanu, kde řešila problém s neukázněnými řidiči, kteří hodlali zaparkovat auta blízko u vody. Městská policie se také zaměřuje na kontrolu dodržování zákazu koupání psů či vodění psů na volno. Kromě městské policie je na přehradě denně přítomna cyklohlídka sezónního dozoru, jejímž úkolem je úklid západního břehu přehrady a dohled nad dodržováním pravidel spojených s letní sezónou na přehradě. Odpadky jsou vyváženy denně, v případě potřeby i několikrát. Hlavní úklid pláží většinou probíhá v ranních hodinách.

Podle odběrů vzorků vody z tohoto týdne dnes Krajská hygienická stanice vydala informaci, že voda v Jablonecké přehradě je stále čistá a vhodná ke koupání.

Více informací:

Kvalitu vody sleduje i Povodí Labe. Podle nových údajů na webových stránkách je průhlednost vody pořád více jak 4 metry a obsah chlorofylu ve vodě je v porovnání s loňským rokem téměř zanedbatelný. Tento týden dosáhl hodnoty přibližně 2 µg/l (loni ve stejnou dobu to bylo přibližně 13 µg/l). Informace převzata z webových stránek Povodí Labe (údaje se objeví po kliknutí na modrý čtvereček u hráze).

I.

< 2,5

µg/l

- výborný

II.

2,5 - 10

µg/l

- dobrý

III.

10 - 30

µg/l

- vyhovující

IV.

30 -110

µg/l

- nevyhovující

V.

> 110

µg/l

- závadný

Vytvořeno 17.7.2006 13:47:57 | přečteno 4179x | Petr Vitvar
load