Jablonečtí senioři budou mít svůj týden

Tisková zpráva 30. 09. 2005

V letošním roce již po páté budou mít senioři z Jablonce nad Nisou celý týden plný aktivit, společenských a kulturních akcí. Město Jablonec nad Nisou totiž pořádá již 5.ročník Týdne seniorů, který mimo jiné připomíná Mezinárodní den seniorů, jež připadne na 1.října. Na pořádání akce město získalo finanční podporu z fondů Evropské unie, z programu Phare. Celkové náklady jsou 275.000 Kč, finanční podpora z EU je 90%.

Program:

Po celou dobu Týdne seniorů výstava: Šikovné ruce našich dědečků a babiček

Slavnostní zahájení výstavy - úterý 4.10. v 10 hodin v obřadní síni. Výstavu zahájí starosta města Jiří Čeřovský a v programu vystoupí pěvecký sbor Senior. Práce budou k vidění po celý týden ve 2. patře a ve vestibulu radnice.

Úterý 4.10. od 17 hodin

Procházka klasickou operetou (slavnostní zahájení Týdne seniorů v Městském divadle)

Středa 5.10. od 10 do 14 hodin

Dopoledne pro zdraví - měření tlaku, cukru a cholesterolu. Velká zasedací místnost ve 2. patře radnice.

Čtvrtek 6.10. v 15 hodin

Světové a české evergreeny - František Lamač, obřadní síň jablonecké radnice

Pátek 7.10. ve 14 hodin

Vycházka do historie s Václavem Vostřákem - začátek před budovou radnice. V případě nepříznivého počasí se beseda uskuteční v budově radnice.

Sobota 8.10. v 17 hodin

Zpívejte si s námi… komponovaný pořad a slavnostní závěr Týdne seniorů.Distribuce vstupenek ve vnějším Informačním centru.

Na slavnostní zahájení v budově radnice, na divadelní představení v Městském divadle a na závěrečný sobotní pořad jsou vypraveny zvláštní linky autobusů pro seniory. Linky pojedou dvě nebo tři trasy a podrobnosti se lidé mohou dočíst v Jabloneckém měsíčníku a z letáčků s programem.

„Tento projekt je spolufinancován z prostředků EU, z programu přeshraniční spolupráce Phare.“

Vytvořeno 30.9.2005 10:15:51 | přečteno 2443x | Bc. Milena Jelínková