Jablonec nad Nisou - zóna měření rychlosti

Tisková zpráva 30. 09. 2005

Od pondělí 3.října 2005 se Jablonec nad Nisou stane zónou intenzivního měření rychlosti automobilů na silnicích v katastru města. Rozsáhlá akce bude probíhat ve spolupráci s Policií ČR a souhrnné výsledky pak město i státní policie použijí mimo jiné k dalším opatřením, jež plynou ze schválené Koncepce bezpečnosti města.

Další informace:

V loňském roce provedla Městská policie v Jablonci nad Nisou informativní preventivní měření rychlosti na některých našich komunikacích. Vzhledem k alarmujícím výsledkům tohoto měření připravila Městská policie ve spolupráci s Policií ČR na říjen celoměsíční systémovou akci. Ta se zaměří na požadavky města ve vztahu k průzkumu lokalit na četnost, průměrnou a maximální rychlost projíždějících vozidel a to jak v denním, tak týdenním režimu. Nejčastěji budou měřeny nejproblémovější lokality města (místa, která svádí k vyšší než povolené rychlosti).

Zjištěné přestupky řidičů nebudou sloužit pouze jako statistická data. Automatický laserový radar bude vydatným zdrojem důkazů o nekázni řidičů. Ti pak budou pokutování přímo na místě policisty ČR, případně se stanou účastníky řádného přestupkového řízení. V této souvislosti chceme řidiče varovat, aby nespoléhali na to, že řídne-li v noci provoz na jabloneckých silnicích, budou řídnout i policejní kontroly. Mýtus o tom, že radary v noci měřit nedovedou již současná moderní technologie překonala. Použitý radar dokáže automaticky pořídit vysoce kvalitní fotografii automobilu včetně registrační značky a řidiče.

Touto akcí chce město společně s Policií ČR nastartovat celý komplex dalších chystaných preventivních i represivních opatření, která by měla vést ke zvýšení bezpečnosti na jabloneckých silnicích, především pak ochránit životy a zdraví našich spoluobčanů.

Vytvořeno 30.9.2005 10:22:05 | přečteno 2644x | Bc. Milena Jelínková