Jižní obchvat Jablonce

Tisková zpráva 20. 05. 2005

Na včerejším jednání zastupitelstva se opět diskutovalo nad dopravní situací v Jablonci a nad budoucími trasami. Zastupitelé schválili usnesení, podle kterého jednoznačně prohlašují, že pro dopravní situaci v Jablonci nad Nisou a další rozvoj města je prioritou jižní obchvat. Zároveň pověřili starostu města Jiřího Čeřovského v tomto duchu jednat s příslušnými institucemi tak, aby se časový horizont stavby obchvatu co nejvíce zkrátil. V rámci usnesení se zastupitelé zároveň shodli, že v případě severní tangenty ponechávají současně platné dopravní řešení.

SEVERNÍ TRASA:

Řeší dopravu ve směru od Liberce přes kruhovou křižovatku Tovární, Rýnovická kolem přehrady do Pasek.

JIŽNÍ OBCHVAT:

Část jižního obchvatu Jablonce n. N., obrázek se otevře v novém okně

Trasa, která odvede auta směrem od Prahy na Tanvald a Harrachov tak, aby nezatěžovala město samotné. To představuje vybudovat tunely při vjezdu do Jablonce od Prahy směrem k pivovaru a pod Bartlovým vrchem na Dolinu a za areálem BAKu dále směrem na Novou Ves a Smržovku.

Na podporu vybudování jižního obchvatu města vznikla také petice, která je adresována ministru dopravy. Lidé se k petici mohou připojit svým podpisem ve vnitřním informačním středisku v budově radnice, v budově městského úřadu v Komenského ulici nebo v Městské knihovně.

Vytvořeno 20.5.2005 13:51:20 | přečteno 3211x | Petr Vitvar