Třídění bílého skla - novinka v třídění odpadů

Tisková zpráva 01. 04. 2005

Jablonec nad Nisou přistupuje jako jedno z prvních měst v Libereckém kraji k oddělenému tříděné bílého a barevného skla. Současně tím ověří účinnost sběru bílého a barevného skla do oddělených nádob v rámci pilotního projektu na jehož řešení spolupracuje firma EKO-KOM a.s. a Liberecký kraj - ARR. Svoz a předání k recyklaci zajistí firma SKS, s.r.o.

Ve spolupráci se svozovou firmou SKS a EKO-KOM bylo vytipováno 20 stanovišť, kde budou k původním nádobám na směsné sklo přistaveny zvony bílé barvy na třídění bílého skla. Oddělené třídění se rozběhne v průběhu měsíce května. Sběrné zvony město Jablonec obdrží zdarma v rámci pilotního projektu.

Pokud se lidé rozhodnou pro třídění bílého skla, žádáme, aby respektovali pravidla a do určených nádob vhazovali POUZE BÍLÉ SKLO. Vhazování barevných láhví do nádob na bílé sklo prakticky znehodnotí celý obsah nádoby a sklo nemůže být zpracováno jako bílé. Při větším množství příměsí bude muset být toto bílé sklo smícháno s barevným.

Seznam stanovišť separovaného odpadu, které budou osazeny kopulemi na BÍLÉ SKLO:

Jugoslávská u Jabloně, Boženy Němcové 2-10 u garáží, Mozartova 21-27 u školní jídelny, Na Úbočí 8,10, Parkoviště u Penny Marketu, sídlo SKS s.r.o. Smetanova 91, Vysoká dolní samoobsluha, Vysoká 74 parkoviště u pošty, V Luzích 18, Na Výšině 36, Řetízková 8 pod samoobsluhou, U Balvanu u potravin, Na Vršku 14 uprostřed.

Větší množství bílého skla (i větších rozměrů) mohou lidé též vozit na překladiště Proseč.

Vytvořeno 7.4.2005 9:30:12 | přečteno 3287x | Bc. Milena Jelínková
load