V Jablonci je sekání trávy v plném proudu

Tisková zpráva 21. 07. 2005

V Jablonci nad Nisou právě teď probíhá tzv. druhá seč travnatých ploch na sídlištích a současně čtvrtá seč na plochách v centru města. Obě budou hotovy do konce července. V těchto dnech se pracuje například na Anenském náměstí, sekání na sídlištích se aktuálně týká například Jabloneckých Pasek, ulice Liberecká - Polní, Nová Pasířská - Havlíčkova, Opletalova - Dr. Randy.

Město Jablonec nad Nisou zajišťuje pravidelnou údržbu na ploše přibližně 70 a půl hektaru. Jde o zeleň v zástavbě, ale i v parcích. Během celého roku radnice provádí tyto práce: sekání trávy, hrabání listí (na jaře a na podzim), řez živých plotů (2x ročně), odplevelování keřů (1x ročně), údržba květinových nádob a záhonů. Zeleň ve městě je rozdělena do několika kategorií podle toho, jak často se práce na konkrétních pozemcích provádí. V letošním roce se o zeleň v Jablonci nad Nisou starají tři firmy.

Pozemky v soukromém vlastnictví

Pokud pracovníci oddělení životního prostředí při svých kontrolách narazí na neudržované a neposekané plochy, písemně vyzvou majitele k nápravě. Výzvy se posílají jak soukromým majitelům (fyzickým osobám), tak i firmám či organizacím. Na neudržovaný pozemek může upozornit kdokoliv.

Na základě přestupkového zákona má každý majitel povinnost udržovat svůj pozemek, nebo pozemek, který užívá, v takovém stavu, aby nenarušoval vzhled města. Lidé, kteří o své pozemky nedbají, nejprve od radnice obdrží písemnou výzvu s určením termínu. Pokud jej nedodrží a na výzvu nereagují, předává se jejich případ přestupkovému oddělení. Za neuposlechnutí výzvy k posekání hrozí fyzickým osobám až 10.000 Kč pokuta.

Vytvořeno 21.7.2005 9:01:25 | přečteno 3084x | Bc. Milena Jelínková
load