Jablonečtí studenti byli v Marscianu

Tisková zpráva 11. 07. 2005

Na konci června, 22.6. večer, odjelo na návštěvu partnerského města Marsciana v Itálii několik studentů jablonecké Obchodní akademie za doprovodu profesorky italštiny obchodní akademie a místostarostů Radovana Loudy a Jiřího Rudolfa. Všichni studenti, kteří se cesty zúčastnili, studují italský jazyk a cesta do partnerského města pro ně byla vítanou příležitostí, jak své znalosti vyzkoušet v praktickém životě.

Cesta se uskutečnila na základě oficiálního pozvání představitelů Marsciana, u příležitosti největší slavnosti roku, na svátek Sv. Jana. V tu dobu tam probíhá také mnoho kulturních a folklorních programů. Partnerství mezi Jabloncem a Marscianem trvá od roku 1998 a smlouva byla podepsána v roce 1999 v Marscianu. Každý rok probíhají vzájemné návštěvy a i přes vzdálenost asi 1300 km jsou naše vztahy velice přátelské. Po tři roky se též konaly stáže jabloneckých studentů v Marscianu, od roku 2001 do roku 2004 do Itálie odjelo celkem 12 studentů italštiny z Obchodní akademie. Tento rok se stáže nekonaly, ale uskutečnila se zmíněná návštěva. Větší díl práce by měli v budoucnosti převzít právě studenti, aby se nejednalo pouze o oficiální návštěvy představitelů měst, ale o živou a širokou výměnu mladých lidí z obou partnerských měst. Během pobytu v Marscianu navštívila jablonecká výprava také města Mantovu, Sienu a Perugii - hlavní město regionu Umbrie a na závěr cesty Florencii.

Další informace:

organizátor, tlumočník, průvodce a pedagogický dozor Mgr. Marta Bestosová profesorka italštiny na Obchodní akademii v Jablonci nad Nisou, e-mail: bestoso@vosmoa.cz

Vytvořeno 11.7.2005 16:19:22 | přečteno 2313x | Bc. Milena Jelínková
load