Evropský týden mobility začíná dnes cyklovýpravou

Tisková zpráva 17. 09. 2004

Jablonec nad Nisou se letos poprvé oficiálně připojil k Evropskému dni bez aut a Evropskému týdnu mobility. Seriál akcí začíná dnes, 17.9. cyklovýpravou pracovníků městského úřadu, kteří po 10. hodině vyrazí na kolech směr Střelnice, Dobrá Voda a nová turistická lávka Rádlo. Lidé, kteří nepojedou na kole se akce mohou zúčastnit pěšky. (Všichni pracovníci úřadu si čas po 10. hodině napracují nebo si berou na část dne řádnou dovolenou).

Další jablonecké akce v rámci Evropského dne mobility a Evropského dne bez aut:

Dětský den bez aut - 22.9. Základní škola 5.května a MŠ Lovecká - společný program pro děti ze základní a mateřské školy, ve spolupráci s Městskou policií Jablonec nad Nisou při uzavírce pro veškerou dopravu části ulic 5.května a Sokolí. V rámci programu budou děti soutěžit, zvládat jízdy zručnosti, učit se, jak se bezpečně chovat na ulicích.

Den bez aut jinak aneb POJEĎTE S NÁMI NEBUĎTE SAMI! - 18.-19.9.2004 společná akce ČSAD Jablonec nad Nisou a DP města Liberce - prohlídky vozoven, exkurze, výstava historických vozidel, ukázky oprav vozidel hromadné dopravy, kyvadlová doprava mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou historickými vozy.

Bezpečné cesty do školy - srpen / říjen 2004 Městský úřad Jablonec n.N. a Městská policie Jablonec n.N. - soubor opatření ke zvýšení bezpečí na přechodech pro chodce u škol:
- nasvícení přechodů pro chodce (ulice Liberecká - u základní školy, Palackého, Turnovská a Čs. Armády),
- instalování semaforů na frekventované přechody (ulice Budovatelů - u lázní a v Kokoníně u základní školy),
- instalování pěti dopravních značek „Děti“ se světelnými diodami (ulice SNP, Liberecká a Arbesova)
hlídky strážníků městské policie na přechodech pro chodce před školami.

Modernizace vozového parku MHD - září 2004 Město Jablonec nad Nisou, zastupitelstvo města schválilo 2.9. příspěvek ve výši 3 mil. Kč určený ČSAD Jablonec nad Nisou na nákup nového malokapacitního autobusu s plošinou pro nástup a výstup tělesně postižených spoluobčanů.

Dopravní výchova - zahájeno v září 2004 (a dále v průběhu celého školního roku) Městská policie v Jablonci nad Nisou - besedy strážníků na základních školách (určeno pro žáky 4. tříd), chodec a cyklista, s použitím nově zakoupeného mobilního dopravního hřiště.

Medvídek BOBO - zahájeno v září 2004 (a dále v průběhu celého školního roku) Městská policie v Jablonci nad Nisou - pro děti z mateřských škol, zaměřené na bezpečné chování (zahrnuje prvky z dopravní výchovy).

Měření rychlosti laserovým radarem - 2. polovina září 2004 Městská policie v Jablonci nad Nisou - městská policie bude měřit rychlost aut na zapůjčeném radaru, řidiče na aktuální rychlost jejich vozu upozorní informační panel.

Vytvořeno 17.9.2004 11:12:05 | přečteno 2829x | Bc. Milena Jelínková
load