Tanec, tanec dorazil po druhé do Jablonce

Tisková zpráva 18. 10. 2004

XVII. celostátní přehlídka scénického tance mládeže a dospělých Tanec, tanec... 2004.

Městské divadlo Jablonec nad Nisou 28. - 31. října 2004

Z pověření Ministerstva kultury České republiky a pod záštitou místostarosty města Jablonec nad Nisou pořádají NIPOS-ARTAMA Praha a Taneční a pohybové studio Magdaléna Rychnov u Jablonce nad Nisou ve spolupráci s Městským divadlem Jablonec nad Nisou, Sdružením pro taneční a pohybové divadlo Praha a tanečním studiem GRADUS Jablonec nad Nisou.

Realizováno za finančního přispění Krajského úřadu Libereckého kraje a MK ČR, a poskytnutého zázemí Městského divadla Jablonec nad Nisou o.p.s.

Tanec, tanec… je nejvýznamější akce neprofesionálního umění v oblasti scénického tance mládeže a dospělých v ČR. Zahrnuje zahajovací představení (HAMU Praha - Moje první taneční), dva večery choreografií z jednotlivých postupových přehlídek, setkání pedagogů na tema Pohled k sousedům (Multimediální projekty, videodance, pohybové divadlo, kineziologie, lidové umění a současnost, tap dance) a řadu interpretačních seminářů zaměřených především na současnou techniku. Seminární pobyt, který přehlídka umožňuje, je určen všem zájemcům o současnou scénickou taneční tvorbu, tedy všem vedoucím zájmových skupin, choreografům a interpretům.

Pro interprety jsou připraveny semináře ve čtyřech samostatných prostorech, které povedou Marie Kinsky, Anna Caunerová, Marika Hanušová, Martin Vraný, Daniel Raček a další. Setkání s pedagogy bude formou přednášky, dílny i praktického semináře. Jednotlivá temata povedou Elvíra Němečková (multimedia, videodance), Ladislava Košíková (lidové umění a současnost), Marie Kinsky (kineziologie), Zdeněk Pilecký (tap dance), Stefan Capko (pohybové divadlo, klauniáda).

">Program akce

Vytvořeno 19.10.2004 8:34:57 | přečteno 3295x | Petr Vitvar
load