Jablonec se v prevenci zaměřuje i na malé děti

Tisková zpráva 08. 10. 2004

Město Jablonec nad Nisou chce v rámci protidrogové prevenci působit i na předškolní děti. Na příští čtvrtek proto připravilo zvláštní program zaměřený na protidrogovou prevenci pro malé děti s názvem „Pozor, koza nekouří!“. Jablonec nad Nisou tím rozšiřuje své aktivity v protidrogové oblasti na další skupinu obyvatel. Pořad začíná v Domě dětí a mládeže Vikýř, 14.10.2004 v 8 hodin. V budoucnu bude tento program pro děti součástí každoroční akce „Týden proti drogám“, pořádaný vždy na jaře.

Další informace:

  • Program pro malé děti je připraven odborně a velmi poutavě PhDr. Šárkou Peškovou, která se zabývá dětskými závislostmi, pořad je doplněný písničkami a drobnými soutěžemi hudebního skladatele Daniela Dobiáše.
  • V dnešní době se případy prvního užití drog objevují již na prvním stupni základních škol - působení na nejširší veřejnost je jedním z nejdůležitějších momentů celé protidrogové prevence.
  • Protože jsou informace o drogách a jejich zneužívání dnes běžně dostupné i dětem předškolního věku, zaměřuje se město Jablonec nad Nisou jako jedním ze stěžejních bodů v Strategii protidrogové politiky 2004, na rozšiřování informací o drogách a smyslu jejich potírání.
Vytvořeno 11.10.2004 9:35:39 | přečteno 2544x | Petr Vitvar