Město rozdělilo peníze organizacím

Tisková zpráva 12. 11. 2004

Zastupitelstvo města včera schválilo jedny z posledních příspěvků v tomto roce určené pro organizace, jež působí v Jablonci nad Nisou. Celkem se jedná o 141 tis. Kč, které budou rozděleny takto:

  • na vyplacení pozastaveného příspěvku pro TJ Liaz (50 tis. Kč),
  • na poskytnutí finančního příspěvku pro Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí ČR, klub Jablonec nad Nisou (8 tis. Kč),
  • pro jednotlivá veřejně přístupná sportovní hřiště, dle návrhu Komise pro výchovu a vzdělávání (30 tis. Kč),
  • pro různé organizace z oblasti kultury, dle návrhu Kulturní komise (53 tis. Kč).

TJ Liaz - 50 tis. Kč

Jedná se o příspěvek schválený zastupitelstvem již v dubnu tohoto roku. Jeho vyplacení však bylo pozastaveno v souladu „Zásad pro poskytování finančních příspěvků“ kvůli dluhu, který mělo TJ Liaz vůči společnosti SPORT s.r.o., založené městem. Tento dluh byl splacen a příspěvek ve výši 50 tis. Kč může být vyplacen. Bude použit na údržbu areálu Srnčí důl a pronájmy sportovišť pro oddíly TJ.

Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí - 8 tis. Kč

Příspěvek navrhla Komise humanitní péče a je určen na provoz sociálního automobilu a půjčovnu kompenzačních pomůcek.

Veřejná sportovní hřiště - 30 tis. Kč

Rozdělení této částky navrhla Komise pro výchovu a vzdělávání. Bude za ni koupené sportovní vybavení (např. míče, sítě, atd.) pro čtyři veřejně přístupná hřiště, která spravují základní školy Mozartova, Na Šumavě, Pasířská a Rychnovská.

Oblast kultury - 53. tis. Kč

Peníze jsou určeny jednotlivým organizacím, které působí v oblasti kultury v Jablonci nad Nisou. Při návrhu rozdělení Kulturní komise zohledňovala celoroční činnost hlavně s dětmi a mládeží, úspěšnou reprezentaci města a významný výročí. Peníze byly rozděleny mezi celkem 9 subjektů.

Vytvořeno 12.11.2004 13:04:40 | přečteno 2690x | Petr Vitvar
load