Keramický betlém je ode dneška na radnici

Tisková zpráva 29. 11. 2004

Keramický betlémVe skleněných vitrínách ve druhém patře radnice si lidé mohou prohlédnout figurky keramického betléma, které vytvořili návštěvníci kostela sv. Anny při letošním a loňském Dni památek v září. Celou akci již po čtvrté organizovala základní katolická škola, která také potom nechala figurky vypálit a oglazurovat od keramika Nováka.

První figurky - tehdy ještě z moduritu - lidé vyráběli v roce 2000. Škola potom začala spolupracovat se známou jabloneckou keramičkou Evou Tesařovou, která s figurkami každý rok pomáhala. Figurky se začaly dělat z keramické hlíny a škola je schraňuje již od výročí Milénia. Ty z letošního a loňského roku jsou k vidění do Vánoc na radnici a po zbytek roku budou uloženy ve škole, kde se také postupně buduje pozadí pro celý Betlém.

Výtvarnice Eva Tesařová bohužel letos v červnu zemřela. Figurky z hlíny, vyráběné lidmi v kostele sv. Anny jsou však také jejím nápadem, a tak se letos při dni památek v kostele uskutečnila malá vzpomínka. Lidé z katolické školy věří, že po dokončení rekonstrukce sv. Anny bude možné figurky v opraveném kostele vystavit.

Vytvořeno 29.11.2004 16:15:27 | přečteno 4007x | Petr Vitvar
load