Zvláštní linku na mistrovství zaplatí radnice

Tisková zpráva 30. 01. 2009

Na stůl se jabloneckým radním dostal materiál, který vyvolaly současné přípravy na konání Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009. Jelikož jeho průběh zcela jistě přinese určité problémy v dopravě, navrhlo ČSAD společně s přípravným výborem řešení. A jablonečtí zastupitelé se rozhodli je přijmout za své.

Protože ve dnech 18. února až 1. března se zvýší počet návštěvníků v Liberci i na Jablonecku, předpokládá se, že se zvýší také intenzita osobní dopravy. Vzhledem k plánovaným uzávěrám, které si mistrovství vyžádá, bude průjezdnost ztížená stejně jako možnost parkování v Liberci samotném či v dějišti lyžařského mistrovství. Proto jeho návštěvníci budou využívat daleko více veřejnou hromadnou dopravu.

Z toho důvodu vyvolalo město Jablonec v ČSAD Jablonec jednání, jak zabezpečit bezplatnou kyvadlovou linku pro Jablonečany a návštěvníky města, kteří se chtějí na mistrovství podívat. Zvláštní linka spojující Jablonec n. N. s Libercem bude jezdit přes Mšeno v pravidelných půlhodinových intervalech a v zastávce Ostrý roh bude přímo navazovat na linky MHD z oblasti Janova n. N. a Bedřichova. Konečná bude na terminálu ve Fügnerově ulici v Liberci, odkud zajistí další rozvoz návštěvníků na jednotlivá sportoviště Dopravní podnik města Liberec, kde veřejná doprava v době mistrovství bude taktéž bezplatná. Jízdní řády zvláštní linky budou vylepeny ve vozech MHD. Informace se objevily i v únorovém čísle Jabloneckého měsíčníku.

Jelikož se se zřízením zvláštní bezplatné dopravní linky nepočítalo předem, nebyly náklady na ni zařazeny do rozpočtu roku 2009, a tak bude 227.766 korun (což jsou přesné náklady včetně DPH) zahrnuto do nejbližších rozpočtových změn.

Další informace

Vytvořeno 30.1.2009 9:16:11 | přečteno 2926x | Petr Vitvar
load