Způsob, jak omezit pouliční prodej

Tisková zpráva 04. 12. 2009

Rada města Jablonce nad Nisou schválila Nařízení č. 3/2009 města Jablonce nad Nisou, kterým vydává „Tržní řád“, a to na základě opakovaných žádostí na řešení situace s obtěžujícími prodejci na pěší zóně včetně požadavku na vydání právního předpisu obce řešícího tuto problematiku.

Jelikož ministerstvo vnitra rozporuje zejména co do zákonnosti znění liberecké obecně závazné vyhlášky, v níž mimo jiné město zakazuje pouliční prodej v centru, připravila jablonecká radnice nařízení obce, kterým vydá Tržní řád upravující prodej mimo kamenné provozovny.

„Nařízení upravuje podmínky prodeje mimo provozovnu, tedy na tržnicích, tržištích, předsunutých prodejních místech a podobně. U některých míst je pak v příloze nařízení přesně určený prostor, doba a čas, kdy může prodej probíhat,“ říká Leoš Teufl, vedoucí právního oddělení.

Pouliční prodej toto nařízení přímo nezakazuje, ale omezuje jej na prostory tržiště v Jugoslávské ulici mimo konání pravidelných trhů, tedy v pondělí a ve středu. Restaurační zahrádky ani pojízdný prodej není omezen prostorově, záleží pouze na rozhodnutí dopravního a silničního úřadu. Pro zahrádky však nově platí omezení doby provozu, a to maximálně do 23 hodin, aby nebyl rušen noční klid stanovený vyhláškou.

„V případě, že kvůli výstavbě nákupního centra společnosti Crestyl se změní lokalita tržiště, není problém nařízení novelizovat v souvislosti s jeho novým umístěním,“ vysvětluje Teufl.

Vytvořeno 4.12.2009 13:56:47 | přečteno 2508x | Petr Vitvar
load