Zoufalci a Protektor u starosty

Tisková zpráva 08. 06. 2010

Včera hodinu po poledni přijal jablonecký starosta Petr Tulpa dvojici mladých žen, jabloneckých rodaček, které mají za sebou výrazné úspěchy ve filmovém světě. První je režisérka Jitka Rudolfová, druhá muzikantka Markéta Lisá.

S režisérkou Jitkou Rudolfovou se Jablonec významně potkal zcela nedávno při premiéře jejího filmu Zoufalci. V něm hraje Jablonec několikanásobnou roli. Kromě toho, že je rodištěm hlavní hrdinů, tak i filmová hudba pochází od jablonecké kapely Nůž. Do Jablonce, avšak daleko významněji, by se chtěla režisérka vrátit i ve svém dalším filmu, k němuž nyní píše scénář.

Markéta Lisá zase společně se svými kolegy ze skupiny Midi lidi - Petrem Markem a Prokopem Holoubkem - získala za hudbu k filmu Protektor Českého lva. Zatímco Jitka Rudolfová od počátku směřovala ke svému cíli být filmovou režisérkou, Markéta Lisá vystudovala jabloneckou uměleckou průmyslovku obor pasířství a posléze také Technickou univerzitu Liberec, obor Kov a šperk. V současné době pracuje jako archivář v galerii současného umění.

Obě se podepsaly do pamětní knihy města, starosta Petr Tulpa jim předal básnickou sbírku další jablonecké rodačky Ivety Bakrlíkové Motýlí sny a regionální likér. A popřál jim mnoho úspěchů v jejich další práci.

Přijetí Jitky Rudolfové a Markéty Lisé u starosty

07. 06. 2010