Změna místa přivedla na setkání občany

Tisková zpráva 02. 04. 2010

Setkání s občany - Mšeno, obrázek se otevře v novém okněV úterý 30. března zahájilo město novou sérii setkávání s veřejností - tentokrát zve na setkání se starostou. Ta se stěhují opět po jednotlivých lokalitách podle předem stanoveného plánu. Úterního setkání se kromě starosty Petra Tulpy zúčastnili také místostarostové Otakar Kypta a Petr Vobořil.

Prvním místem se stalo Mšeno. Tady byla významnou změnou volba nového místa setkání, jímž se po prostorách pedagogicko-psychologické poradny stala školní jídelna 6. ZŠ v Mozartově ulici. Zřejmě to byla změna prospěšná, protože po téměř prázdném setkání na téma bezpečnost ve městě se zde sešla skupina více jak dvaceti občanů, kteří měli připravené otázky i návrhy řešení a měli zájem diskutovat.

Výběr témat diskuze byl opravdu široký. Hovořilo se o zimní údržbě, o možné výstavbě v Pobřežní ulici, o hřištích, o dopravním systému, ale i o třídění odpadu a problémem s udržováním čistoty stanovišť odpadových nádob. Přítomní se dotazovali také na provoz nového sportovního areálu v ulici Čelakovského, na což jim okamžitě odpověděl jednatel společnosti Sport Jablonec nad Nisou, s. r. o., Milan Matura.

Že své pevné místo v životě sídliště má i okrskář, jímž je v případě Mšena Luboš Nigrin, bylo vidět na jeho odpovědích. Vypovídaly o znalosti rajonu, jeho problémech i způsobech, jak některé z nich vyřešit.

Na některé otázky nemohli v té chvíli politici ani odborníci z městského úřadu odpovědět ihned, aniž by prověřili všechny souvislosti. Z toho důvodu je stručný zápis ze setkání včetně úkolů, které z něj vyplynuly zveřejněn v sekci Místní Agenda 21:

Setkání se starostou - Mšeno

Tady jsou zatím úkoly jen popsány, ale postupně u nich budou přibývat odpovědi. Tento systém se bude opakovat po každém setkání se starostou. To nejbližší se odehraje v úterý 13. dubna od 17 hodin ve školní jídelně ZŠ na sídlišti Šumava.

Další informace

Vytvořeno 2.4.2010 9:45:58 | přečteno 2375x | Petr Vitvar
load