Zlatý erb 2007

Tisková zpráva 16. 03. 2007

Zlatý erbJablonec získal hned dvě první ceny v krajském kole soutěže Zlatý erb 2007. V kategorii nejlepší webové stránky města obdržel Jablonec první cenu již podruhé, poprvé to bylo před dvěma lety. Na druhém místě se umístila Česká Lípa, následovaná městem Osečná. Další vítězství si Jablonec připsal za nejlepší elektronickou službu, kde soutěžil se systémem objednávání na úřad prostřednictvím SMS zpráv. Slavnostní ceremoniál vyhlášení výsledků proběhl 15. března na libereckém krajském úřadu za přítomnosti hejtmana Petra Skokana.

Letos již devátý ročník soutěže pořádá sdružení Zlatý erb. Soutěží se v kategoriích nejlepší webové stránky města, nejlepší webové stránky obce a nejlepší elektronická služba. Cílem soutěže je podpořit modernizaci místních samospráv prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných s využitím internetu a ostatních elektronických médií.

Soutěž je organizována v krajských a v navazujícím celostátním kole. Porotci se specializují na hodnocení vybraných kritérií podle své odbornosti. V krajských kolech se hodnotila kritéria: povinné informace, úřední deska, doporučené informace, ovládání webu, navigace, přehlednost stránky, výtvarné zpracování a bezbariérová přístupnost. Vítězové krajských kol postupují do kola celostátního.

Cena veřejnosti

Jablonecké stránky můžete podpořit i vy svým hlasem pro celostátní cenu veřejnosti, a to až do 22. března (do 16 hodin). Děkujeme za podporu. Poslat hlas...

Podrobné výsledky krajského kola:

• kategorie nejlepší webové stránky města: 1. Jablonec nad Nisou, 2. Česká Lípa, 3. Osečná
  • kategorie nejlepší webové stránky obce: 1. Jiřetín pod Bukovou, 2. Rádlo, 3. Lišný
  • kategorie nejlepší elektronická služba: 1. Jablonec nad Nisou, 2. Česká Lípa, 3. Poniklá
  • cena veřejnosti: Pertoltice

Další informace: