Zkušenosti z říjnové kalamity

Tisková zpráva 06. 11. 2009

Rada města včera schválila dodatek k Plánu zimní údržby, kterým jsou Kalamitní opatření starosty města Jablonce nad Nisou pro případ mimořádných situací zimního období 2009 - 2010. Dokument vychází ze zkušeností z letošního října.

Kalamitní opatření stanovují zásady i řešení mimořádných situací zimního období a povinnosti komisi zimní údržby při vyhlášení 1. a 2. kalamitního stupně. Kalamita, která postihla Jablonec v období od 15. do 19. října, ukázala, že následky mohou být dalekosáhlejší, než je jen velké množství sněhu, náledí a ztížená průjezdnost.

„Ke složité zimní situaci došlo v době, kdy ještě nebyla oficiální zima a zimní údržba nebyla aktivní. Technika ani lidé nebyli v plné míře v pohotovosti a bylo nutné řešit následky náhlého a velkého množství sněhu, polomy, průjezdnost komunikací, narušené dodávky elektřiny a tepla nejen v Jablonci, ale i v okolních obcích, a to společně se všemi složkami integrovaného záchranného systému, institucemi i občany,“ říká starosta Petr Tulpa.

A právě dodatek zabezpečuje komplexní řešení možných následků kalamity i mimo platnost plánu zimní údržby, neboť navrhovaná opatření vycházejí z konkrétní říjnové situace.

Další informace

Vytvořeno 6.11.2009 13:47:57 | přečteno 2401x | Petr Vitvar
load