Zelená linka města zachraňovala život

10.06.2011 - Na takzvanou zelenou bezplatnou linku městského úřadu volala paní ze Sezimova Ústí, která požádala o pomoc pro svou kamarádku z Jablonce. „Říkala mi, že chce vyskočit z okna,“ oznamovala a prosila o pomoc.

Volající říkala, že její kamarádka z Jablonce trpí těžkými depresemi, na které bere i léky, a proto má obavy o její život. Referentka z oddělení interního auditu a stížností, která linku obsluhovala, vše oznámila hned na dispečink městské policie.

„Dispečink přijal oznámení a vyslal do Mšena hlídku. Paní tvrdila, že z okna vyskočit nechtěla, pouze si prý povídala s kamarádkou o těžké životní situaci. Hlídce dále tvrdila, že se neléčí a antidepresiva nebere. To, že pomýšlí na sebevraždu, však nepopřela, proto na místo strážníci přivolali rychlou záchrannou službu a lékař si ji převzal do péče,“ říká Miloslav Lejsek z Městské policie Jablonec nad Nisou.

„Ačkoliv primárně není zelená linka města tou, kterou by bylo možné využívat podobně jako linku bezpečí nebo další krizové telefonní linky, je dobře, že pomohla zachránit lidský život,“ říká starosta Petr Beitl.

Zelená linka je určená k tomu, aby Jablonečané na ní volali své problémy s veřejným osvětlením, s úklidem - jarním i zimním, s vyvážením odpadků. Mimo pracovní dobu je zde v pohotovosti záznamník a stížnost nebo podnět se dostane do rukou toho správného pracovníka hned druhý den nebo po víkendu. Číslo bezplatné telefonní linky je 800 155 151.

Vytvořeno 10.6.2011 11:25:09 | přečteno 2121x | Petr Vitvar