Zastupitelé rozhodli o obměně techniky v TSJ

Tisková zpráva 13. 10. 2006

Zastupitelstvo města na svém včerejším jednání schválilo princip postupné obnovy komunální techniky pro období 2007 až 2012 v Technických službách Jablonec nad Nisou, s.r.o. Ta se již několik posledních let odkládala kvůli DPH, jehož plátcem se TSJ staly až po přechodu na obchodní společnost. Zastupitelům byly předloženy dvě varianty financování a byla odsouhlasena varianta, která počítá s dotací města a vlastními zdroji TSJ.

Průměrné stáří vozidel, které používají TSJ je 13 let. Některá technika je již opotřebovaná a mnohdy málo výkonná. Na základě vyhodnocení stavu současné techniky a jejího využití je sestaven plán modernizace komunálních strojů do šestiletého období. Záměrem je navýšení techniky s celoročním využitím, orientace na multifunkční stroje, na možnosti měnění nástaveb dle ročních období a druhu práce, umístěných na univerzální podvozky. Vzhledem ke klimatickým podmínkám a zkušenostem je navržená modernizace výrazně směřována do oblasti náročné zimní údržby.
Vytvořeno 13.10.2006 14:15:32 | přečteno 3462x | Petr Vitvar