Zaplaveným obcím nejvíce chybí nářadí a peníze

Tisková zpráva 13. 08. 2010

Sběrné místo pro humanitární pomoc oblastem postiženým povodněmi v jabloneckém Spolkovém domě bude otevřeno i v sobotu a příští týden. Nové jsou však požadavky na přijímané věci.

V sobotu 14. srpna bude v suterénu Spolkového domu otevřeno od 8 do 12 hodin, příští týden bude sběrné místo otevřeno ve stejném režimu jako tento týden, tedy od 9 do 11 a od 13 do 17 hodin. Požární zbrojnice v Jabloneckých Pasekách bude uzavřena.

„Nyní není třeba nosit vodu, hygienické potřeby a úklidové prostředky. Těch mají v současné době všude hodně. Chybí však nářadí a peníze na techniku,“ oznamuje aktuální požadavky obcí postižených povodněmi Jiří Vaníček, vedoucí oddělení krizového řízení v Jablonci nad Nisou. Podle jeho slov jsou stále třeba kolečka, lopaty, hrábě, vidle, rýžová košťata a stěrky. Dost není pracovních rukavic, věder, hadrů.

„Objednali jsme další tři stovky repelentů, dnes nakupujeme holinky a ponožky, které i s další materiální pomocí povezeme do Višňové,“ říká Vaníček. Zatím město nakoupilo a odvezlo do zaplavených oblastí materiál za 100 tisíc korun společně s další pomocí od Jablonečanů.

„Ve čtvrtek vyjela dvacítka zaměstnanců úřadu pomáhat s úklidem do Hrádku nad Nisou. Dnes už je jasné, že minimálně polovina další skupiny v úterý zůstane v Bílém Kostele. Cíl čtvrteční skupiny bude určen opět aktuálně,“ konstatuje starosta Petr Tulpa. Ten varuje i před chaotickým příjezdem pomocníků. „Je lépe se nejprve konkrétně informovat na krizových centrech jednotlivých obcí, kde vám řeknou, kam je třeba jít pomoci.“

Vytvořeno 13.8.2010 12:09:26 | přečteno 2191x | Petr Vitvar
load