Za pohádkové obrázky na pohádkové představení

Tisková zpráva 14. 04. 2010

Skřítek PastelkaV sobotu 10. dubna zaplnily více jak čtyři stovky dětí a rodičů hlediště kina Radnice 70. Místostarosta Petr Vobořil pozval všechny děti, které v letošním roce namalovaly obrázek do výtvarné soutěže Malujeme pro skřítka Pastelku do kina na 3D představení - Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů.

Všichni malí malíři, obdrželi dopis s pozváním a dvě vstupenky - jednu pro sebe a druhou pro jednoho z rodičů. Před samotnou pohádkou předal místostarosta Petr Vobořil ocenění třem vítězům dubnového kola soutěže, jehož tématem byla pohádka O Jezinkách a Smolíčkovi.

„Soutěž probíhá v Jabloneckém měsíčníku již třetím rokem a má u předškoláků velký úspěch, proto jsme se rozhodli vyhlásit její obdobu i v prvních třídách základních škol,“ řekl místostarosta Petr Vobořil. Podle jeho slov mohou prvňáci malovat až do 9. května obrázky na jakékoliv již vyhlášené Pastelkovo téma. Z každé první třídy pak odborná porota vybere jeden vítězný obrázek. „V tuto chvíli máme informaci, že se do soutěže přihlásily všechny jablonecké základní školy včetně školy katolické a svobodné obecné,“ dodal Petr Vobořil.

I na školáky pak čeká 3D představení, a to v první polovině června, kam bude pozvána vždy celá třída s paní učitelkou. Všechny obrázky pak budou vystaveny od 3. září do 3. října tohoto roku v prostorách jabloneckého Eurocentra. Výstava se tak stane jednou ze zastávek dětského putování v rámci Dne památek, součástí Jabloneckých podzimních slavností a uzavře se během Týdne seniorů, kdy zde budou probíhat programy pro prarodiče a děti.

Celý cyklus je jednou z aktivit prorodinné politiky města.

Video: Vyhlášení soutěže Malujeme pro skřítka Pastelku, 10. 04. 2010, Kino Radnice 70

Filmové představení pro děti

10. 04. 2010, Kino Radnice 70

Uvítání dětí místostarostou P. Vobořilem

 

Zaplněný kinosál

 

Místostarosta Petr Vobořil

 

Zkouška 3D brýlí

 
 
Vytvořeno 8.4.2010 9:56:56 - aktualizováno 14.4.2010 16:51:31 | přečteno 3202x | Petr Vitvar
load