Za neplnění zákona bude řidič potrestán

Tisková zpráva 22. 09. 2009

Celý týden pořádá Krajský úřad v Liberci Týden bezpečnosti. Do něj se zapojila i jablonecká městská policie, která připravila bohatý program na dětském dopravním hřišti.

Výuka, beseda a ukázky zaměřené tentokrát na žáky devátých tříd, to je hlavní náplň týdne bezpečnosti na dopravním hřišti. „Jedná se o věkovou skupinu mládeže, z nichž se rekrutují budoucí řidiči na našich silnicích. Akce je zaměřena především na bezproblémové chování chodců, cyklistů a budoucích řidičů v provozu,“ říká ředitel MP Jablonec nad Nisou Jiří Rulc a dodává, že strážníci v rámci besed upozorňují na problémy v dopravě, povinnosti v rámci zákona č. 361/2000 Sb. - O provozu na pozemních komunikacích, ale i na možnost případného postihu při nerespektování těchto pravidel.

Beseda je doplněna o ukázku měření rychlosti, kontroly alkoholu v dechu a o motocyklový trenažér, na kterém si mohou účastníci ověřit vlastní schopnosti a odhad při jízdě samotné.

„Městská policie oslovila s touto akcí všechny základní školy v našem městě a do konce tohoto týdne se na dětském dopravním hřišti vystřídá 450 žáků devátých tříd,“ konstatuje Rulc.

Vytvořeno 22.9.2009 10:44:24 | přečteno 2566x | Petr Vitvar
load