Za měsíc má město stejnou škodu jako za celou loňskou sezónu

11.07.2011 - Více jak 300 tisíc korun věnuje Jablonec v rozpočtu na zajištění bezpečnosti kolem přehrady. Součástí toho jsou i informační tabule a bedny se záchrannými prostředky. Od 4. června, kdy začala sezóna, už město přišlo ke škodě více jak 16 tisíc korun.

Sedm informačních tabulí a pět beden se záchrannými kruhy a lany k rychlé záchraně tonoucího jsou součástí takzvané pasivní ochrany. Na počátku sezóny bylo vše v pořádku a bedny byly doplněné.

„Dnes je jeden stojan kompletně rozbitý a vyvrácený, takže se musí znovu vyrobit a osadit. To přijde město na 12.000 korun,“ říká Jiří Vaníček, vedoucí oddělení krizového řízení a dodává, že od 4. června se z beden ztratily tři záchranné kruhy a pět lan za celkem 4.500 korun. Podle jeho slov loňská škoda za celé rekreační období, tedy až do září, jen o málo převyšovala částku za první měsíc sezóny letošní.

V současné době jsou bedny opět doplněné a tabule se znovu vyrábí. Osazena na své místo, tedy k parkovišti u Jablonexu, by měla být do týdne.

Vytvořeno 11.7.2011 9:43:40 | přečteno 2289x | Petr Vitvar