Web Jablonce nad Nisou oceněn cenou EuroCrest

08. 04. 2008

Předání ceny EuroCrest, obrázek se otevře v novém okněV soutěži Eurocrest o nejlepší internetové stránky měst, obcí a regionů v Evropě se mezi hlavní oceněné projekty roku zařadily oficiální stránky města Jablonec nad Nisou, loňský vítěz kategorie měst v národní soutěži Zlatý Erb. Vyhlášení výsledků bylo jako obvykle součástí programu slavnostního společenského večera (7. 4.) jedenáctého ročníku konference Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové (ISSS/LORIS/V4DIS 2008).

Vyhlašovatelem šestého ročníku soutěže Eurocrest je Sdružení Zlatý erb ve spolupráci s Evropskou komisí a evropskými síťovými IT projekty, jako je například TeleCities. Soutěž Eurocrest vychází ze zkušeností získaných při organizaci soutěže Zlatý erb pořádané v České republice s přihlédnutím ke konzultacím odborníků z Evropské unie.

Cílem Eurocrestu je, podobně jako u soutěže Zlatý erb, ocenit výjimečné projekty, podporovat vzájemnou výměnu zkušeností a ohodnotit snahu zástupců místní správy a samosprávy účinně využívat informačních technologií ke zvyšování kvality a přístupnosti služeb veřejné správy.

Mezi letošními oceněnými projekty se umístily také oficiální stránky měst: Bratislava (Slovensko), Czestochowa (Polsko) a Łęczna (Polsko).

EuroCrest 2008 - diplom, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 8.4.2008 11:30:54 | přečteno 3671x | Petr Vitvar
load