Výzdoba radniční chodby byla pro děti výzva

Tisková zpráva 17. 02. 2010

Vernisáž výstavy prací ZUŠ, 17.02.2010, Foto. P. Vitvar, obrázek se otevře v novém okně„Tato chodba je velmi důležitá, protože je právě u pracovny starosty, její výzdoba měla být proto jablonecká, speciální a jedinečná. A to se vám, myslím, povedlo,“ zahájil setkání u grafických panelů z dílny jablonecké ZUŠ Borek Tichý, vedoucí oddělení pro komunikaci s veřejností.

Dnes dopoledne se setkal starosta Petr Tulpa a místostarosta Petr Vobořil s dětskými autory grafických panelů dokončujících výzdobu chodby vedoucí podél starostovy pracovny v I. patře jablonecké radnice. První část chodby byla vyzdobena částí výstavy vzniklé k 75. výročí otevření radnice.

„Bylo to pro nás výzva,“ řekla Ingrid Kostřicová z výtvarného oddělení ZUŠ. „Už jsme se podíleli na výzdobě městské knihovny a MŠ Rádlo, ale to šlo vždy spíše o solitéry. Tady jsme měli před sebou cyklus, který měl vkusně oživit daný prostor. Měl být na profesionální úrovni a přitom zůstat dětský.“

Podle Věry Činčarové taktéž z výtvarného oddělení ZUŠ byla zavazující i prestižnost místa, kam byla výzdoba určena. „Přes prázdniny jsme přemýšleli, jakou zvolit formu. Když jsme ji našli, tak už jsme jen tiskli a sestavovali.“

A že se dílo opravdu podařilo, o tom svědčí spokojenost obou vedoucích představitelů města. „Myslím, že výzdoba se velmi povedla. Rád bych poděkoval všem mladým autorům, že věnovali práci svůj čas,“ konstatoval starosta Tulpa.

Na vytvoření dvanácti panelů seskupených do tří tématických celků, z nichž jeden je věnován typické jablonecké architektuře, druhý tradicím sklářského průmyslu a třetí zobrazuje místní krajinu, se podílela téměř padesátka dětí. Na středeční setkání přišly ty, které ještě navštěvují základní školy, ostatní jsou již studenty středních škol, hlavně železnobrodské a jablonecké umělecké průmyslovky.

Vernisáž výstavy ZUŠ

17. 02. 2010, chodba v budově radnice