Výsledky veřejné diskuze s občany uváděné do praxe

Tisková zpráva 21. 09. 2009

V těchto dnech probíhají stavební práce na Dolním náměstí. Kopat, stavět a dláždit se zde bude až do konce října s jedinou přestávkou, během níž budou probíhat Jablonecké podzimní slavnosti.

Právě do doby konání slavností, tedy pátku 25. září, bude dokončena zádlažba kolem kašny a celé staveniště bude upraveno tak, aby jím slavnosti netrpěly. Cílem celého stavebního dění je vznik výškových stupňů kolem kašny, osázení jejího okolí stromky a umístění laviček, čímž dojde ke zvýraznění celého tohoto prostoru v rámci náměstí.

„Na náměstí budou doplněny ještě další lavičky, a to do linie těch stávajících nad kašnou. Rampa do knihovny pro imobilní občany bude opatřena zábradlím. Studna uprostřed náměstí již byla doplněna sítem, které zabrání vhazování odpadků,“ jmenuje další úpravy Dolního náměstí vedoucí oddělení investiční výstavby David Pokorný.

Všechny úpravy, které přijdou město na 1,379 milionu korun, probíhají na základě požadavků občanů vyplývajících z veřejné diskuze o podobě Dolního náměstí a odsouhlasil je poskytovatel dotace.

Vytvořeno 21.9.2009 9:36:28 | přečteno 2068x | Petr Vitvar
load