Vyřešený vstup i pro imobilní občany

Tisková zpráva 05. 08. 2009

Po několikaletém plánování bylo letos opraveno vstupní schodiště kostela Nejsvětějšího Srdce Ježíšova na Horním náměstí. Finančně se na ní podílelo město Jablonec nad Nisou a římskokatolická farnost.

Schodiště bylo rozebráno na počátku prázdnin. „Bylo na čase, neboť trvalé a dlouhodobé namáhání povětrnostními podmínkami v drsném podnebí Jablonce se na celkovém stavu značně podepsalo, především postupným vymíláním spár a následným sesedáním jednotlivých kamenných dílců, takže se zde držela voda či vytvářela souvislá ledová plocha,“ říká pastorační asistent Radúz Drozen.

Pod rozebraným schodištěm byl nejprve vytvořen nový podklad. Vstupní podesta se zvýšila o cca 5 cm, čímž vznikl pohodlnější vstup do kostela. Po levé straně schodiště je nyní nájezdová rampa pro imobilní osoby.

Na rekonstrukci vstupního schodiště, vstupního parteru a vybudování nástupní rampy město Jablonec ze svého rozpočtu v rámci Programu regenerace městské památkové zóny uvolnilo 490 000 korun, farnost se podílela částkou 92 000 korun.

Vytvořeno 17.8.2009 15:27:13 | přečteno 2139x | Petr Vitvar
load