Výkonnější internet pro jablonecké školy zdarma

01.09.2011 - Ve čtvrtek 1. září podepsal místostarosta Miloš Vele smlouvu s jabloneckou společností GREPA Networks, s.r.o. o poskytování bezplatného internetu jabloneckým základním a mateřských školám.

Společnost GREPA Networks, s. r. o. oslovila město Jablonec s nabídkou poskytnutí internetového připojení všem školským zařízením zdarma. Jednání s firmou GREPA vedl místostarosta Miloš Vele. „Výsledkem našich jednání je dohoda, že po dobu pěti let bude společnost GREPA poskytovat internetové služby městem zřizovaným školským zařízením a městské knihovně zdarma, respektive za jednu korunu. Město investuje počáteční částku 156 tisíc korun a DPH, která pokryje instalaci zařízení,“ říká místostarosta.

Společnost GREPA garantuje, že měsíc od podpisu smlouvy budou všechny jablonecké základní a mateřské školy používat jednotný systém internetových služeb, který bude výkonnější než ten dosavadní. „Začneme internetem, poté bychom rádi zaváděli také hlasové služby,“ vysvětluje Vele.

Podle místostarosty město podporuje myšlenku vytvořit v budoucnu takzvanou metropolitní síť, která by měla být doplněna také o veřejně přístupný internet v budově radnice a v ulici Komenského i v městské knihovně. Tyto kroky jsou však zatím výhledem do budoucna, na který bude zpracována studie.

Vytvořeno 1.9.2011 13:02:14 | přečteno 2893x | Petr Vitvar