Vydejte se do centra pěšky nebo na kole

Tisková zpráva 18. 09. 2008

Evropský den bez aut - logoMěsto Jablonec nad Nisou se v rámci Evropského týdne mobility, který probíhá po celé Evropě od 16. do 22. září, přihlásilo k Evropskému dni bez aut, jehož hlavní myšlenkou je, aby všichni nechali alespoň jeden den doma svá auta a vyrazili do práce, za sportem či zábavou na kole nebo pěšky. Tento den v Jablonci proběhne v pondělí 22. září.

Na celé pondělí připravila koordinátorka Evropského dne bez aut Irena Svobodová, preventistka kriminality MÚ, ve spolupráci s dalšími jabloneckými organizacemi bohatý program, jenž je soustředěn hlavně na děti. „Pro první a druhé třídy základních škol bude dopoledne od 8 do 12 hodin v Korejské ulici nachystáno mobilní dopravní hřiště, kde budou strážníci městské policie učit děti na koloběžkách pravidlům bezpečného silničního provozu. Souběžně s hřištěm připravil Dům dětí a mládeže Vikýř doprovodný program ze soutěží a tvořivých her,“ říká Svobodová.

Dění se však neomezí pouze na dopoledne. Odpoledne se vše přesune před jabloneckou radnici na Mírové náměstí. Mobilní dopravní hřiště a hry s Vikýřem zde obohatí navíc ještě stan Prezentačního týmu BESIP Libereckého kraje s počítačovou dopravní hrou. O zpestření odpoledne se postarají taneční skupiny X-Dance a Abada Capoeira.

„Mateřské centrum Jablíčko přichystalo další doprovodný program, jímž je protibariérový pochod,“ vysvětluje Irena Svobodová cestu maminek s kočárky, které budou procházet centrem Jablonce a mapovat počet a stav bariér znesnadňující jim pohyb po městě. Stranou nezůstane ve své aktivitě ani městská policie, která v rámci běžných hlídek bude kontrolovat vybavení kol, a to opět zvláště u malých cyklistů. Kontroly však v tento den budou završeny jen napomenutím a domluvou, k přísnějším sankcím nebude přistupováno.

Mimořádná uzávěrka ulice

V souvislosti s průběhem Evropského dne bez aut v pondělí 22. září budou ve městě některá dopravní omezení. Úplně uzavřena bude ulice Korejská od křižovatky s ulicí Rýnovickou až po křižovatku s ulicí Průmyslovou. Objízdná trasa bude vedena po místních komunikacích ulicemi 28. října a Průmyslová.

Vytvořeno 18.9.2008 13:14:41 | přečteno 2269x | Petr Vitvar
load